Szanowni Państwo!

Najważniejszym problemem Częstochowy jest dziś bezrobocie. Nasze miasto zyska nowe miejsca pracy, jeśli włączymy kolejne tereny w mieście do specjalnej strefy ekonomicznej. Zrobiłem wszystko, żeby tak się stało, ale ostateczna decyzja w tej sprawie należy do Rządu RP.

Dlatego proszę Was o pomoc w przekonaniu polityków i urzędników z Warszawy, że to dla nas sprawa najwyższej wagi.


Co daje specjalna strefa ekonomiczna? Przede wszystkim przyciąga duże zakłady pracy, którym oferuje ulgi podatkowe. W czasach kryzysu to właściwie jedyny sposób, żeby zachęcić znaczące przedsiębiorstwa do tworzenia miejsc pracy. Przygotowaliśmy wszystkie dokumenty i formalności, które pozwolą na realizację tego zamierzenia. Pozyskaliśmy też sprzymierzeńców – spotkałem się i korespondowałem w tej sprawie m.in. z wicepremierem i ministrem gospodarki, Januszem Piechocińskim, który obiecał pomoc. Wsparcie zadeklarowali też nasi parlamentarzyści.


To jednak ciągle za mało, żeby przekonać wicepremiera i ministra finansów, Jacka Rostowskiego, który ma decydujący głos w tej sprawie. Potrzebna jest Wasza pomoc. Musimy pokazać, że naprawdę zależy nam na strefie i nowych miejscach pracy. Już dziś można wysyłać e-maile lub tradycyjne listy z apelem do wicepremiera i poprzeć naszą akcję - plik w załączeniu.


Tworzenie nowych miejsc pracy to sprawa, która powinna być ponad podziałami. Zapraszam do współpracy wszystkich Częstochowian, niezależnie od Waszych poglądów politycznych. Jeśli wspólnie zaangażujemy się w walkę o nasze miasto i jego perspektywy rozwojowe, decydenci z Warszawy będą musieli nas wysłuchać. Wierzę, że razem wygramy lepszą przyszłość dla Częstochowy.


Z poważaniem

Krzysztof Matyjaszczyk
Prezydent Częstochowy


List do Ministra Rostowskiego (*.doc)

List do Ministra Rostowskiego (*.pdf)

 


Drogi użytkowniku. Uprzejmie informujemy, że ta strona używa plików Cookies w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Wiecej szczegolow w naszej Polityce Prywatnosci.

Zgadzam sie na uzywanie plikow cookies przez ta strone.

EU Cookie Directive Module Information